Free songs
Domů / Inspirace / Zařízení zahrady – jak na to? 2
Zařízení zahrady – jak na to? 2

Zařízení zahrady – jak na to? 2

Zahrady bývají ideálním místem pro relaxaci, odpočinek. Je to místo, kde můžete jednoduše odpočívat, ve stínu statného stromu, můžete se starat o květiny, o plodiny, které vysadíte, sekat zahradu a mnoho dalšího. Zařídit si vlastní zahradu můžete podle vlastního uvážení. Někdo chce na zahradě pěstovat nejrůznější plodiny. Poté si pochutnávají na vlastních rajčatech, mrkvích, hrášku, jahodách, okurkách, hlávkových salátech, jablkách, švestkách a podobně. Vyzkoušejte hned několik rad a tipů, které mohou i z vaší zahrady vytvořit krásné místo.

Zahrada podle vašich představ

Někdo chce mít krásnou zahradu, která ho bude obohacovat a užije si v ní klid. Všude okolo rostliny, spousta zeleně, keře, možná záhonek s květinami, jiný zase chce zužitkovat to, co zasadí. Zahrada může být přesně podle vašich představ, podle toho, čemu dáváte přednost. Dobré je myslet na vše. Chcete-li od každého trošku, nemusí to být chyba. Jak si vlastní zahradu rozvrhnout a jak jí zařídit?

Dlouhé večery na zahradě

Rádi sedíte večer venku? Po parném dni je příjemně a poslouchat přírodu a vůbec cvrkot okolo, to je příjemné. Nicméně ve tmě to není moc příjemné a světlo ze svíček nepomůže tak, jak potřebujete. Správné venkovní osvětlení může hodně pomoci a zahrada bude vypadat romanticky. Podél zahradních cest umístěte sloupková světla nebo využijte skleněné LED kameny, které u jezírka vypadají dobře a jsou také praktické. Můžete používat také LED pásky nebo barevné koule.

Pravidelná péče o trávník

Ať už nemáte čas pracovat na zahrádce, dejte si na trávníku záležet. Měl by být proto udržovaný a okolní zeleň také. Vyberte správnou délku trávníku, pravidelně stříhejte živý plot, keře prořezávejte a podobně.

Nahoru