Free songs
Domů / Inspirace / Pokládka vinylové podlahy s odborníky
Pokládka vinylové podlahy s odborníky

Pokládka vinylové podlahy s odborníky

Vinylové podlahy se staly v posledních letech velmi oblíbené a to nejen pro velký výběr barev a odstínů, ale také pro své provozní vlastnosti. Jejich pokládka není nikterak obtížná a můžeme si do takovéto práce troufnout i sami, ovšem chceme – li, aby podlaha byla co nejlepší a my nejsme zrovna manuálně moc zruční, můžeme si na takovou práci povolat odbornou firmu. Jejich pracovníci mají své zkušenosti a vědí, jak svou práci dělat dobře a poctivě, pokládka vinylových podlah.

Vinyl a jeho vlastnosti

Při výběru vinylových podlah, pokládka vinylových podlah, je možné zaznamenat značné množství výhod oproti jiným podlahovým krytinám. Speciální trvanlivost vinylové krytiny umožňuje její provoz po mnoho let. Současně si zachovává svůj vynikající vzhled, protože je odolný vůči oděru, není citlivý na poškrábání například od domácích mazlíčků. Díky vlastnostem jako je odolnost proti vlhkosti můžeme vinylovou podlahu aplikovat v koupelně, kuchyni, na chodbě a dalších místnostech, kde je možná zvýšená vlhkost. To je jistě velmi dobr zpráva, protože být omezen jen na určité druhy podlahových krytin jen kvůli vlhkosti není zrovna to pravé ořechové. Tady máme velký výběr nejen odstínů, ale i imitací jiných materiálů, jako je například dřevo nebo kámen. Snadná péče umožňuje jednoduchou údržbu, aniž bychom poškodili povrch vinylu, navíc je povrch vinylových podlah je navržen tak, aby se během provozu nehromadily nečistoty a prach, pokládka vinylových podlah.

Pokládka vinylu – pokládka vinylových podlah

Rozlišujeme několik možností pokládky vinylové podlahy. Jednou z nich je celoplošné lepení vinylové podlahy, kdy je nutné dobře podklad vyrovnat a očistit od nerovností a nečistot. Poté musíme na podklad rozetřít speciální lepidlo a to pomocí válečku. Je třeba dbát na to, aby lepidlo bylo rovnoměrně rozetřeno, jinak hrozí nerovnosti, které by mohly v budoucnu vytvořit zatvrdlou krustu. Jakmile budeme mít lepidlo rozetřeno, můžeme začít pokládat vinyl. K jeho uhlazení a vyrovnání lze použít speciální válec, ale také korkovou destičku, která nám dokonale pomůže vyhladit celý povrch vinylu a odstranit také vzduchové bubliny.

Samolepící vinyl – pokládka vinylových podlah

I tento způsob pokládky je možný. Samolepící dílce jsou opatřeny lepící vrstvou, kterou chrání ochranná fólie. Tu je třeba odstranit a teprve poté je možné jednotlivé dílce přilepit k podkladu a to jeden vedle druhého. V tomto případě je možné pokládat díly do různých obrazců zhruba stejně jako je tomu u pokládky parket. Tyto vinylové dílce jsou vhodné například do kuchyně nebo koupelny.

Pokládky vinylu zámkovým způsobem

Tato krytina je k dispozici ve formě pravoúhlých dlouhých desek, které tak trochu napodobují vzhled struktury dřeva nebo bambusu. Říká se tomu vinylový laminát. Pomocí vinylového laminátu získáme druh podlahy, který se trochu liší od přírodního dřeva.

Všechny tyto možnosti pokládky vinylové podlahy lze jednoduše a spolehlivě provést zejména s profesionálními pracovníky odborných firem, kteří mají dostatek zkušeností a vědí, jak svou práci dělat poctivě a dobře, pokládka vinylových podlah.

Nahoru