Free songs
Domů / Tipy & rady / Bazénové plachty – kvalitniplachty.cz
Bazénové plachty – kvalitniplachty.cz

Bazénové plachty – kvalitniplachty.cz

Jestliže je letní sezóna v plném proudu, jistě si klademe otázku, jak bychom si mohli usnadnit práci, při čištění bazénu. Ochrana vodní hladiny je pro majitele zahradního bazénu náročným časovým úkolem, protože pokud jej nezakryjeme, nahromadí se spousta listí a nečistot, které je potřeba odstranit. Proto se určitě vyplatí malá investice do bazénové plachty, která má nejednu výhodu, kvalitniplachty.cz.

Jaké jsou výhody bazénových plachet?

Máme – li hovořit o výhodách krycích bazénových plachet, je to především nízká cena. V porovnání s jinými kryt na bazén, třeba z polykarbonátu, je plachta za daleko menší pořizovací cenu a to se jistě vyplatí. Také je v takovém případě daleko snadnější manipulace, protože pojezdový kryt bývá o poznání těžší právě i manipulace nebude nejsnadnější. Další výhodou je také snadná údržba. Pokud by se nám zdálo, že je plachta znečištěná, jednoduše ji opláchneme proudem vody například ze zahradní hadice. Poté ji musíme nechat dostatečně proschnout. Také je v takových případech,kdy používáme bazénovou plachtu znát úspora bazénové chemie. Voda se totiž odpařuje pomaleji, kvalitniplachty.cz.

Kvalitní materiál

I materiálové složení je důležitá věc. Bazénové plachty jsou zhotoveny z vysoce pevnostního materiálu, který náš bazén a především nás, může ochránit dokonce i v zimě. Také majitelé domácích mazlíčků nebo rodiče malých dětí se mnohdy obávají o zdraví svých svěřenců a tak bazénová plachta plní také roli spolehlivé ochrany nejen před nečistotami.

Druhy plachet – kvalitniplachty.cz

Plachta na bazén plní dokonce několik funkcí. Nejenže je to dobrá ochrana, ale můžeme si pořídit také plachtu solární nebo zimní. Co se týká solární plachty , tak ta je výborná pro malý ohřev vody v bazénu. Materiál takové plachty je zhotoven vlastně z malých bublinek, které fungují v podstatě jako lupy a přitahují sluneční paprsky. Díky tomu se voda v bazénu ohřívá.

Zimní plachty jsou z velice pevného a odolného materiálu, který odolává mrazivým teplotám. Jsou vyztuženy ocelovými lanky nebo jinými pevnými výztužemi, které plní svou funkci ochrany při nechtěném pádu do bazénu, který je v zimě vypuštěný.

Doplňky k plachtám – kvalitniplachty.cz

Tyto plachty se také neobejdou bez různých doplňků, jakými jsou napínací gumy, kotvící kolíky pro spolehlivé upevnění, různě veliká odtoková sítka a také speciální navijáky, které jsou vhodným pomocníkem při manipulaci s plachtou. Na trhu máme klasické navijáky na ruční pohon, ale můžeme si pořídit také naviják na elektřinu, který je ovšem daleko dražší.

Co dělat v případě, že máme atypický tvar bazénu – kvalitniplachty.cz

Zahradní bazén je velkým lákadlem pro všechny, kdo má rád letní radovánky. Ovšem spousta lidí se chce tak trochu předvést a vyniknout z davu těch obyčejných, proto si pořizují bazény atypických tvarů. Pokud ovšem chceme i na takový bazén krycí plachtu, jistě se najde spolehlivé řešení, které nám pracovníci odborné firmy zařídí. Technik takové firmy nejdříve přijde zhodnotit situaci, nakreslí si jednoduchý náčrtek a také si bazén změří. Za pár týdnů můžeme očekávat výsledek.

Nahoru