Free songs
Domů / Inspirace / Jak vybrat ideální dětské oblečení?
Jak vybrat ideální dětské oblečení?

Jak vybrat ideální dětské oblečení?

Nákup oblečení pro malé děti není žádná maličkost. Kromě toho, že děti z oblečení rychle rostou, musí dětský textil splňovat určitá kritéria.

Vzhledem k tomu, že každá máma chce pro své děti to nejlepší, tak při nákupu oblečení nebere v potaz jen moderní a stylové kousky, ale především takové, které budou pro její dítě pohodlné a bude se v nich dobře cítit.

Kvalita

Dětská pokožka je velmi citlivá, proto musí dětské oblečení splňovat určité normy. Patří mezi ně nejen kvalita materiálu, ale také kvalita šití. Stehy by měly být takové, aby nedráždily pokožku.

Na oblečení je kladeno i velké množství nároků, především musí být pevné a velmi odolné vůči oděrům. Pozor na barvy, neměly by pouštět při dotyku mokrou rukou. To je totiž znamení, že byla použita nepovolená barviva, která mohou způsobovat kožní obtíže nebo alergické reakce.

Kvalitní a přesto levný dětský textil naleznete v e-shopu bavlissimo.

Materiál

Vybírejte takové kousky, které jsou ušité z přírodních materiálů, jež jsou příjemné. V období chladném umí udržet teplo a v létě naopak příjemně chladí. Také dobře sají nadbytečnou vlhkost, umožňují pokožce dýchat a podporují cirkulaci vzduchu. Nevhodné jsou materiály syntetické, které nepropouštějí vzduch. Takové materiály mohou způsobovat nadbytečné pocení a vznik alergií či vyrážek.

Pohodlí

Pohodlí je pro oblečení velmi důležité hledisko. Jednotlivé kousky nesmí nikde škrtit a omezovat v pohybu. Ideální jsou takové kousky, které mají volnější střih.

Pozor dejte i na jednotlivé dekorativní prvky, díky kterým by si, především malé děti, mohly ublížit. Jedná se o různé mašle, tkaničky či knoflíky. I zapínání by mělo být jednoduché a především bezpečně a pevně uchyceno.

I správná velikost je velmi důležitá. Při výběru velikosti se orientujte především nejen podle věku, ale i velikosti dítěte.

Nahoru