Free songs
Domů / Ostatní / Lavičky kovové, ocelové, betonové, litinové aneb jak vybrat ty pravé
Lavičky kovové, ocelové, betonové, litinové aneb jak vybrat ty pravé

Lavičky kovové, ocelové, betonové, litinové aneb jak vybrat ty pravé

Na trhu existuje pestrý výběr laviček v nejrůznějších designech, z různých materiálů a také za různou cenu. Víte, že kromě klasických laviček betonových či litinových můžete zvolit i lavičky v kombinaci s plastem? Vyberte přesně ty ideální pro váš záměr.

Praktičnost a útulnost

Lavičky jsou totiž praktickým vybavením městských parků, zahrad, ale i interiérů a mnoha dalších míst. Přináší nejen praktické využití, tedy to, že si na ně můžete sednout, ale propůjčují místu také útulný dojem a možnosti příjemného odpočinku na místech, kde chceme chvíli posedět, či zkrátka musíme.

Výběr lavičky

Při výběru správné lavičky, popřípadě laviček, bude rozhodovat několik kritérií. Mezi ta základní jistě patří cena lavičky, její design a zpracování, materiál, ze kterého je vyrobena, ale také vlastnosti, které daná lavička přináší. Některé lavičky vynikají odolností a dlouhou životností, jiné spíše designem a pohodlností.

Druhy laviček

Co se týká použitých materiálů, mohou být lavičky betonové, kovové, dřevěné, ocelové, litinové, ale také lavičky s plastem. Každý materiál přináší trochu jiné výhody, i když se v některých případech shodují. Rozhodovat se jistě budete i podle toho, jaký materiál se do daného exteriéru či interiéru hodí.

Specifikace

Pokud například hledáte spíše estetickou klasiku, vsaďte na lavičky litinové. Tento druh laviček je zpravidla doplněn o zajímavý design, který se skvěle hodí například do městských parků či pro umístění na promenády. Zpravidla jsou vyrobeny z tuzemské kvalitní šedé litiny a masivního dřeva. Pokud hledáte lavičky opravdu odolné, vsaďte na betonové lavičky či lavičky v kombinaci s plastem. Ty jsou vyrobeny z recyklovaného plastu a jedná se o skvělé využití plastového odpadu. Do interiéru se naopak hodí lavičky kovové, které však poslouží i v městském parku či veřejných prostranstvích.

Nahoru