Free songs
Domů / Ostatní / Venkovní rolety vám v zimě pomohou ušetřit peníze
Venkovní rolety vám v zimě pomohou ušetřit peníze

Venkovní rolety vám v zimě pomohou ušetřit peníze

Venkovní rolety neslouží jako nepostradatelný pomocník v létě. Poslouží vám i v zimě, kdy dokáží snížit úniky tepla až o desítky procent.

Venkovní rolety mohou sloužit v létě i v zimě. V obou ročních obdobích vám pak pomohou ušetřit peníze. Sice se to může zdát neuvěřitelně, ale opravdu je to tak. A v následujících řádcích vás o tom přesvědčíme.

Venkovní rolety šetří peníze

Venkovní roleta dokáže spolehlivě stínit. Mnohem spolehlivěji než ta vnitřní. V létě vás tak ochrání před spalujícím žárem a udrží v pokoji přijatelnou teplotu. Jakou funkci ale plní v zimě? Možná byste si mohli říct, že v zimě jsou prakticky k ničemu, opak je ale pravdou. Právě v zimě je jejich přítomnost ještě důležitější než v létě.

Výzkumy totiž ukazují, že venkovní rolety mohou v zimě zabránit úniku 17 až 30 procent tepla. Důležité ale je, abyste je nechávali pravidelně zatažené. Samozřejmě nemusíte mít zataženo celý den. Stačí na to myslet v době, kdy do oken nesvítí slunce, případně nechávat zataženo ve chvílích, kdy v místnosti nikdo není.

Jak může ušetřit?

Jak je možné, že dokáže tak výrazně ušetřit? Může za to vzduchový polštář, který se vytvoří mezi skly a roletami. Ten funguje jako izolační vrstva, díky níž okna neprochladnou. Nejdůležitějším benefitem je ale fakt, že z interiéru díky tomuto polštáři uniká mnohem méně tepla.

Venkovní rolety ale nabízí více výhod než pouhou ochranu před únikem tepla. V zimních měsících jsou totiž okna vystavena nepřízni počasí. To může vést k nepříjemným poškozením, která povedou k jejich výměně. Rolety tomu ale dokážou zabránit, nebo minimálně tuto tragédii oddálit. Pokud bydlíte poblíž silnice nebo frekventované cesty, tak rozhodně oceníte i ochranu proti létajícím kamínkům. V žádném případě neškodí ani jejich schopnost efektivně odfiltrovat hluk přicházející z ulice.

Nahoru