Free songs
Domů / Ostatní / Tapety pro váš interiér
Tapety pro váš interiér

Tapety pro váš interiér

Jaro už volá ze všech stran, a tak je třeba se na něj pořádně připravit. Máte doma vymalováno na bílo a už vás to nebaví? Nebojte se barev, použijte na stěny tapetu, která vás na první pohled zaujme. Tapety se dnes vyrábí v mnoha různých provedeních, mají nejrůznější barvy i vzory, ze kterých můžete vybírat. Bílá je sice krásná, stěny vypadají čistě, na druhou stranu všeho moc škodí. Použijte tapety, které vaše stěny rozzáří a přivedou je k životu. K dispozici jsou tapety papírové, vliesové a vinylové, můžete mít tapety s opakujícím se vzorem nebo také tapety obrazové, tedy fototapety.

Fototapeta se obvykle skládá třeba jen ze dvou či čtyř částí podle velikosti. Pokud jde o tapety vliesové, je jejich lepení poměrně jednoduché, lepidlo se nanáší na zeď, takže manipulujete vždy pouze se suchým pruhem tapety. Fototapeta se hodí do každého obývacího pokoje místo klasického obrazu, dekor si může každý vybrat podle vlastního vkusu, ať už jde o přírodní scenérie, zátiší, městské aglomerace, automobily a motocykly nebo také abstraktní obrazy. Chcete se v obývacím pokoji cítit jako na Sahaře, v newyorském bytě, nebo na oběžné dráze? Výběr tapety záleží pouze na vás.

Tapetu se nemusíte bát dát ani do chodby. Zejména tam, kde je chodba tmavá a potřebuje oživit, použijte tapetu ve světlé barvě s jednoduchým vzorem, nebo s dekorem okna či dveří, které přidají chodbě opticky na prostornosti. Fototapety se samozřejmě hodí také do jídelny, ložnice nebo studentského či dětského pokoje. Motiv tapety do studentského pokoje byste měli nechat na vašich dětech, ať si zvolí samy dekor, který je jim sympatický a se kterým se budou cítit nejlépe. Pro tapetování jsou nejvděčnější dětské pokoje, sem se perfektně hodí 3D fototapety, které se vyrábí ve spoustě nejrůznějších variant. Kluci většinou volí pohádkové hrdiny jako Bleska McQueena, Práška Skočdopole nebo Spider-Mana. Dívky si zase libují v princeznách, Barbie ve všech podobách nebo jednorožcích.

Nahoru