Free songs
Domů / Ostatní / Stavění a akustika. Na co byste nikdy při stavbě nemovitostí neměli zapomenout?
Stavění a akustika. Na co byste nikdy při stavbě nemovitostí neměli zapomenout?

Stavění a akustika. Na co byste nikdy při stavbě nemovitostí neměli zapomenout?

Akustika je v rámci stavebnictví jednou z velice důležitých věcí. Mnohdy se ale na ní celkově zapomíná, nebo se zapomíná na význam a důležitost toho, proč je potřeba s ní počítat už od prvních krůčků v rámci stavby nemovitostí.

Měření akustiky a její výstupy mohou do budoucna ovlivnit celou nemovitost, život v ní i její široké okolí. Stejně tak mohou v prvních fázích výstavby ušetřit spoustu peněz, kterou by bylo potřeba investovat později. Podívejme se na některé aspekty akustiky, které by nás měly zajímat již při výstavbě.

Pozor na hlučnou stavbu!

Hluk se stal natolik obtížným a velkým průvodním jevem, že se zároveň i mnohem aktivněji sleduje jeho úroveň. Dnes už si můžeme všimnout dokonce toho, že na úroveň hluku existují specifické vyhlášky a paragrafy, které rozhodně nestojí za to ignorovat. Každá stavba by tak měla mít svoje vlastní měření hluku v chráněném prostoru staveb, pokud se vyskytuje v místě, kde jsou již obydlené stavby. Úroveň hluku ve městech a obytných částech je totiž plně regulována a je na ní aktivně dohlíženo.

Zvolte správné místo pro nemovitost

Pokud jde o výstavbu domů, především potom rodinných, tak je i samotné umístění na pozemku extrémně důležité. Někdo by mohl namítat, že jde hlavně o vzhledovou a bezpečnostní věc. Jde ale do značné míry právě i o otázku akustiky a hluku. Konkrétně vytvoření predikce hlukových map je cestou k tomu, jak vybrat pro nemovitost opravdu správnou lokalitu. Vyhnete se tak celé řadě problémů s jejími budoucími úpravami.

Změřte akustiku v rámci vnitřku nemovitosti

Další z věcí, které mohou již při stavbě nemovitosti pomoci, tak zvané měření vzduchové nepruzvučnosti. Jednoduše se jedná o specifické měření, které je schopné odhalit, jak moc je nemovitosti „zakonzervována“ před vnějším hlukem. A to nejen v okolí stavby, ale například i od sousedů v případě bytových domů. Jedná se o velice důležitou součást přípravy akustiky v prostoru. Čím dříve se provede, tím menší úsilí a peníze budou úpravy stát.

Nahoru