Free songs
Domů / Ostatní / Moderní zahradní technika ušetří čas i starosti. Co je mezi současnými zahrádkáři jasným trendem?
Moderní zahradní technika ušetří čas i starosti. Co je mezi současnými zahrádkáři jasným trendem?

Moderní zahradní technika ušetří čas i starosti. Co je mezi současnými zahrádkáři jasným trendem?

Doba, kdy se každý na své zahradě plahočil od rána do večera, je dávno pryč. Dnes už lze zahradničit jednodušeji, efektivněji a chytřeji. Může za to především moderní technika, který se může dostat i na tu nejmenší, nejzapadlejší zahrádku. A co přinese? Možností je celá řada.

Efektivní sekání trávy

Mnozí ještě s hrůzou v oku vzpomínají na takzvané ruční vřetenové sekačky. S nimi byla při sekání trávy spojena hlavně námaha. Ať už při samotném sekání, tak při následném hrabání trávy. To stejné platilo u elektrických sekaček, bez sběrného koše. Postupně se inovovalo, vznikaly sekačky se sběrnými koši, jako pohon se objevil také benzín. Dále se přidal i pojezd, díky kterému se dala zahrada posekat i bez námahy. Aktuálním největším trendem jsou automatické robotické sekačky. Fungují podobně jako robotické vysavače. Stačí je zapnout a zahradu sami posekají.

Zahrada bez škůdců

Škůdci jsou velkými nepřáteli každého zahrádkáře. A je jedno, zda má svou zahradu spíše užitkovou, nebo estetickou. Bojovat s některými ze škůdců mohlo být doslova nemožné. I to se ale mění. Dnes lze škůdce odpudit jednoduše, pomocí moderní techniky. Existují různé plašiče, díky kterým se škůdci určitému místu prostě vyhnou. Ne vždy jsou stoprocentní, ale jako určitá prevence rozhodně mohou pomoci.

Snadné zalévání

Kdo se své zahradě věnoval poctivě, ten moc dobře věděl, že ji musel chodit pravidelně zalévat. Nejlépe brzy ráno a následně později večer. Ne každému se chtělo a ne každý měl čas. I toto se ale dnes dá vyřešit pomocí moderní techniky. Stačí závlahový systém, který ani nemusí být nijak přehnaně sofistikovaný. Postačí hadice, rozprašovač, spínací časovač a vše je rázem vyřešeno. Zahrada se zalévá tak, jak je potřeba.

Aku nářadí

Ruční nářadí sice odvedlo práci jakou mělo, ale pracovat s ním nebylo moc příjemné a snadné. I to se později povedlo vyřešit s nástupem AKU nářadí na zahradu. To už přestalo být výsadou profi řemeslníků, ale díky cenové dostupnosti ho má k ruce většina zahrádkářů, kteří se s mnoha pracemi prostě nechtějí dřít.

Nahoru