Free songs
Domů / Ostatní / Split je plný úžasných památek a atrakcí? Které rozhodně při návštěvě Chorvatska nevynechat?
Split je plný úžasných památek a atrakcí? Které rozhodně při návštěvě Chorvatska nevynechat?

Split je plný úžasných památek a atrakcí? Které rozhodně při návštěvě Chorvatska nevynechat?

Nezáleží na tom, zda jste ve Splitu na delší dobu nebo máte jen pár hodin při čekání na odjezd trajektu, Split je městem, které vás uchvátí svou elegantní starobylostí. Najděte ty nejlepší zajímavosti města Split, jako je Diokleciánův palác s katedrálou a zvonicí sv. Domnia, náměstí Peristyle, Procurativa, splitské nábřeží a mnoho dalšího. Zájezd Chorvatsko poskytuje jen do Splitu, kde můžete strávit celou dovolenou a nudit se rozhodně nebudete.

Diokleciánův palác

1700 let starý palác s výhledem na přístav ve Splitu je jedním z nejdůležitějších architektonických dědictví římské říše. O Diokleciánově paláci se říká, že městem ve městě, při návštěvě Splitu v něm strávíte nejvíce času.

Katedrála svatého Domnia

Symbol města Split. Sv. Domnia byl prvním biskupem Salony a na jeho počest byla postavena nádherná katedrála se zvonicí o výšce 57 metrů, postavená ve 13. století. Je to jedna ze zajímavostí Splitu, která se běžně vyskytuje na místních pohlednicích.

Pokud jste v dobré kondici, vylezte na vrchol zvonice, která nabízí jedinečný výhled na celé město a středodalmatské ostrovy.

Náměstí Peristyle

Před katedrálou je náměstí Peristyle, nejoblíbenější mezi zajímavostmi Splitu, obklopené sloupy, které jsou centrem kulturního života ve Splitu, kde mimořádná akustika udržovala tradiční kulturní a hudební akce splitského letního festivalu. Počasí v Chorvatsku není stvořené jen pro letní dovolené, vydejte se krásy Splitu poznat i mimo sezónu a vyhněte se davům turistů.

Jupiterův chrám

Z náměstí Peristyle se vydejte nejužší ulicí s názvem ( Nech mě projít, prosím) v chorvatštině (Pusti me da prodjem) a ocitnete se pod Jupiterovým chrámem.

Byl to jeden ze tří chrámů v Peristyle, kde další dva byly zasvěceny Venuši a Cybele. Byl postavena na vyvýšeném pódiu, před ním je dnes stará egyptská sfinga.

Nahoru