Free songs
Domů / Inspirace / Slaďte předsíň se zbytkem vašeho interiéru
Slaďte předsíň se zbytkem vašeho interiéru

Slaďte předsíň se zbytkem vašeho interiéru

Jste na vybavení svého interiéru pyšní, až na jednu zanedbatelnou část a tou je vaše předsíň? V předsíni tráví lidé nejméně času a to je možná důvodem, proč si na jejím vzhledu tolik nezakládají, jako na zbytku interiéru. Ovšem předsíň je to první, kam vcházíte a odkud by na vás měla dýchat již váš domov. Předsíň je také to první, co vidí vaši hosté nebo kurýr, který vám veze zásilku. Při přebírání zásilky neotvírejte dveře jen na nutnou škvírku a při příchodu návštěvy přestaňte hosty postrkávat a udělejte z vaší předsíně místo, kde budete pyšně své návštěvy přijímat.

Chodbu rozdělte

Jinak vypadají předsíně ve starých činžovních domech a jinak předsíň v paneláku, kde bývají často součástí vestavěné skříně. Pokud máte možnost, rozdělte předsíň na dvě části. Přední prostor oddělte posuvnými dveřmi nebo příčkou. V přední části u vchodových dveří položte dlažbu a na stěny použijte omyvatelný nátěr odolný proti oděru. Během sychravých dnů to velice oceníte.

Nábytek do předsíně vybírejte především praktický. Základem každé předsíně je botník a stěna s věšáky. Vaše návštěva tak nezůstane nikdy v předsíni stát v rozpacích s kabátem v ruce. S vhodným nábytkem bude vaše předsíň vypadat uceleně. Pokud je vaše předsíň menší, volte raději uzavřený botník, popřípadně skříňku ve světlejších barvách. Větší prostory nebo s oknem si mohou dovolit tmavý nábytek. Vhodné zrcadlo vaši předsíň opticky zvětší a prosvětlí. Před jeho pověšením si dobře vyzkoušejte před ním zapózovat, abyste měli jistotu, že se v něm uvidíte od hlavy až k patě. Stejně tak při rozestavování nábytku si vyzkoušejte, zda budete mít dost prostoru pro oblékání bund a kabátů. Problémem může být úzká předsíň, ovšem i na takové předsíně výrobci pamatují.

Nezapomeňte na místo, kam si budete odkládat mokré deštníky.

Druhou část chodby slaďte se zbytkem interiéru, včetně podlahy. Tato část již slouží pouze jako rozcestí do ostatních pokojů. Pokud máte místo na menší skříňku či další předsíňový nábytek, použijte ji na odkládání klíčů, kabelek nebo batohů. Předsíň nábytek zútulní a vám vzniknou nové odkládací prostory. Vaše předsíň nebude vypadat nevzhledně a neuspořádaně.

Nahoru