Free songs
Domů / Inspirace / Rovinj: Skvělé místo pro vaši dovolenou
Rovinj: Skvělé místo pro vaši dovolenou

Rovinj: Skvělé místo pro vaši dovolenou

Už víte, kam letos na dovolenou? Toužíte se koupat v moři, ale nechce se vám cestovat příliš daleko? Mezi Čechy je již po několik dekád oblíbené Chorvatsko a jeho obliba nijak neklesá. Azurové Jaderské moře, oblázkové pláže, unikátní historické památky, krásná příroda, milí lidé a skvělá kuchyně patří mezi lákadla Chorvatska a když k tomu přidáte krátkou vzdálenost a nízké ceny máte ideální dovolenou. Cesta do Chorvatska se vždy vyplatí. Jedna z velice oblíbených destinací je přístavní město Rovinj.

Přístavní město Istrie

Rovinj se nachází na západním pobřeží chorvatského poloostrova Istrie. Rovinj má ideální polohu pro příznivé středomořské klima a snadný přístup k Jaderskému moři, což z něj činí oblíbené místo pro turisty. Úchvatné historické jádro na vás i v 21. století dýchne atmosférou starých benátských měst. Díky svým starobylým zákoutím a uličkám je Rovinj považováno za nejromantičtější místo Chorvatska. Středověké a renesanční budovy se rozkládají na poloostrově. Istrie byla původně ostrovem a teprve v 18. století byl násypem propojen pevninou. Nová část města Rovinj se stále rozrůstá na pevnině. Kolem Istrie se nachází dalších 22 ostrovů a ostrůvků.

Kam na výlet?

V blízkosti města Rovinj můžete obdivovat amfiteátr v Pule, který patří mezi nejzachovalejší na světě a je šestým největším. Po celém Chorvatsku najdete několik památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kde se ubytovat?

Oblíbeným způsobem ubytování v Chorvatsku jsou apartmány, které naleznete v blízkosti pláží i ve městech a vesnicích. Záleží na vás, co vám více vyhovuje. Apartmány poskytují soukromí a veškeré pohodlí. Na webových stránkách ubytovanivchorvatsku.cz naleznete nabídku mnoha apartmánů, ale také hotelů s kontaktem přímo na majitele s nímž si vše domluvíte. Ušetříte peníze i čas.

Nahoru