Free songs
Domů / Ostatní / Realizace nového oplocení: pletiva a plotové dílce
Realizace nového oplocení: pletiva a plotové dílce

Realizace nového oplocení: pletiva a plotové dílce

Pokud se chystáte na realizaci nového oplocení kolem domu či firmy, nabízí se různé možnosti. Pokud pomineme zděné ploty a zaměříme se spíše na kovové ploty, nemusí se zdaleka jednat pouze o chronicky známá pletiva. Již nějaký čas můžete použít také moderní plotové panely a dílce, a to v opravdu nepřeberném množství typů a variant. Pojďme se ale nejprve zaměřit na pletiva.

Jaké pletivo bude to pravé pro vás?

Ať už chcete jakékoliv pletivo, můžete si ho přizpůsobit na míru. Jinak řečeno, například takoví chovatelé domácích zvířat použijí jinou variantu než ti lidé, kteří chtějí klasické pletivo kolem pozemku. Velmi dobře známá jsou lesnická pletiva, zvláště pak uzlová, která se dají relativně snadno instalovat i ve velmi náročných podmínkách a terénu. Jakýmsi protipólem by mohlo být poplastované pletivo nebo pletivo dekorativní, kdy již hovoříme o určitém designovém venkovním prvku. A nemůžeme zapomenout na chovatele drobné domácí zvířeny, kteří nepochybně ocení výhody menších ok králičího pletiva.

Králičí pletivo pak pochopitelně není určeno výhradně pro chov králíků, ale také například morčat, myší, nutrií a dalších menších domácích zvířátek.

Plotové panely či dílce

Plotové dílce, či panely, jsou poněkud novějším řešením oplocení. Instalace plotových dílců není nijak zvláště náročná a může to jít opravdu rychle, často rychleji než v případě pletiva. Obecně si je dělíme na plotové dílce 3D a plotové dílce 2D. Jak již napovídají jejich názvy, liší se zejména tím, že plotové dílce 3D mají prolisy vystupující do prostoru, oproti tomu plotové dílce 2D jsou tvořeny plochými spojenými dráty.

Další nezbytné části oplocení

Kovové ploty i jinak řešené oplocení, to samozřejmě není pouze pletivo, nebo plotové dílce. Pro jejich stabilizaci se používají sloupky k plotovým panelům a další příslušenství pletiv a branek. A co by to bylo za plot, bez řádného vstupu. K pletivovému plotu patří pletivové branka.

Abyste plot zajistili také ze spodu, neváhejte využít podhrabové desky a fólie, chcete-li více soukromí a zástin, u pletivových plotů můžete použít speciální zastínění plotu. Pro ukotvení se aplikují stále častěji zemní vruty.

Nahoru