Free songs
Domů / Tipy & rady / Pořízení kvalitního čerpadla? Žádný problém
Pořízení kvalitního čerpadla? Žádný problém

Pořízení kvalitního čerpadla? Žádný problém

Hledáte kvalitní čerpadlo, které vyřeší vaše problémy s vodou? Čerpadlo je mechanickým strojem, který se stará o to, aby byla kapalina přečerpána z jednoho místa na druhé. Jelikož existuje nepřeberné množství čerpadel, je někdy těžké vybrat to vhodné.

Druhy

Co se týká druhů čerpadel, základní dva tvoří tzv. čerpadlo odstředivé, které se hodí k čerpání čisté i znečištěné vody, která má vysoký průtok. Tato čerpadla jsou spolehlivá a provozně celkem nenáročná. Tento typ čerpadel se používá při zavlažování, zásobování vodou z vrtu či studny, přečerpávání apod. Druhým typem jsou tzv. objemová čerpadla, která mechanickou energii přeměňují přímo na hydraulickou. Vhodná jsou tato čerpadla pro menší průtoky s vyššími tlaky. Objemová čerpadla mají vyšší účinnost, ale jsou celkově větší, mají složitější konstrukci a náklady na pořízení jsou také o dost yšší. Patří sem například čerpadla pístová, lamelová, šneková apod.

Výběr čerpadla

Nutné je vždy vybírat čerpadlo takové, které bude výkonem a vlastnostmi odpovídat tomu, co od něj vyžadujeme, tedy ke konkrétnímu účelu. Pokud bychom čerpadlo využívali k účelu jinému, může dojít k jeho poškození, provoz by byl zbytečně neekonomický a ani byste nedosáhli takového výkonu, který byste očekávali.

Profesionálové

Pokud sháníte čerpací techniku, obraťte se na profesionály ve svém oboru, které zastupuje firma voda-janek.cz. Tato společnost působí na trhu s čerpací technikou, vodoinstalačním a topenářským materiálem a sanitární keramikou již od devadesátých let. Ve svém sortimentu nabízí na tisíce položek. Nejenže se jedná o e-shop, ale provádí také autorizovaný záruční i pozáruční servis čerpadel. Ani opravy čerpadel tedy nejsou žádný problém. Obraťte se proto na zkušenou firmu, která vám poskytne vše, co potřebujete, popřípadě vám také poradí.

Nahoru