Free songs
Domů / Ostatní / Plánujeme osvětlení
Plánujeme osvětlení

Plánujeme osvětlení

Pokud plánujete nové bydlení, jednou z věcí, kterou byste si měli včas rozmyslet, je rozvržení místností a v závislosti na něm také osvětlení. Není jednoduché plánovat tak daleko dopředu, obzvlášť, když si to člověk neumí tak dobře představit. Pokud si ale dobře naplánujete osvětlení dopředu a připravíte kabeláž včas, ušetříte si následné úpravy, které jsou zbytečně nákladné a nadělá se při nich dost nepořádku.

Jak plánování probíhá

Nejlepší je sednout si a alespoň zhruba si rozvrhnout, co budete ve které místnosti mít, k čemu ji budete využívat a jaké k tomu potřebujete osvětlení. Například máte-li obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním koutem, budete určitě potřebovat svítidla pro osvětlení obývacího pokoje, případně samostatný lustr nad konferenčním stolkem, potom určitě osvětlení nad jídelním stolem a také svítidla do kuchyně. Promyslete si, zda dáte přednost vestavným bodovkám, LED panelům, nebo třeba moderním kolejnicovým či lištovým svítidlům. Dobré je předem nachystat kabeláž i pro nástěnná svítidla. V kuchyni určitě budete potřebovat nejen centrální svítidlo, ale také zvlášť osvětlení nad kuchyňskou linkou, abyste dobře viděli na práci při vaření.

Nechte si poradit

Nevíte si rady s rozvržením svítidel dopředu? Nejste si jisti, jaké množství svítidel je optimální? Nechte si poradit od profesionálů, světelné studio Aulix v Dolních Břežanech je vám k dispozici. Nejen, že si zde můžete prohlédnout spoustu modelů svítidel, ale jsou vám zde k dispozici odborníci, kteří vám rádi poradí a sestaví vám návrh osvětlení podle vašich požadavků a konkrétních prostor. Svítidel existuje dnes na trhu velké množství, firma Aulix vám nabídne svítidla od předních evropských designérů, jejichž je Aulix výhradním prodejcem. A pokud byste si přesto nevybrali, můžete si nechat vyrobit svítidla na míru. Nechte si poradit, navrhněte si osvětlení předem a ušetřete si spoustu komplikací a vicenákladů.

Nahoru