Free songs
Domů / Ostatní / Jak dosáhnout pořádku v zahradním domku?
Jak dosáhnout pořádku v zahradním domku?

Jak dosáhnout pořádku v zahradním domku?

Pořádek je velmi důležitý – díky němu jsou věci uspořádané a vše najdete na svém místě. Některé prostory jsou ale na úklid poměrně náročné. Týká se to zejména takových, které používáme jen sezónně. Může jít o garáže, sklepy nebo například zahradní domky. Ty jsou důležitou součástí každé zahrady, protože se v nich může skrývat zahradní technika, jako jsou sekačky na trávy, motorové pily nebo třeba zahradní osvětlení, dále pak zahradnické nástroje a různá semínka, hnojiva a další potřebné věci.

Regály – krok k pořádku

Pokud je všechno jen tak naskládané na podlaze nebo jedno na druhém, je velice těžké udržet pořádek, protože to vyžaduje neustále přeskládávaní věcí. Značně pomoci mohou regály. Pokud toužíte po co nejvyšší nosnosti, využijte kovové regály. Regály jsou nejen způsobem, jak udržovat své věci ve větším pořádku, ale také v lepší čistotě. To se může projevit lepším stavem a delší životností jednotlivých věcí.

Skříně

V zahradním domku se vyplatí mít také skříně, které budou uzamykatelné. Právě ty jsou totiž velice vhodné pro uskladnění nebezpečných látek, které by mohly ohrozit zdraví vašich dětí nebo domácích miláčků. Nejedná se pouze o jedy, ale také o různá hnojiva, které na pohled mohou vypadat pěkně, a tak nejedno dítě zatouží po jejich ochutnání.

Boxy

Také boxy a krabice jsou velmi užitečným způsobem, jak vše uchovávat v co největším pořádku. Do boxů můžete systematicky rozdělit různé věci a naskládat je na sebe (pozor ale na nosnost jednotlivých krabic) nebo ještě lépe – do regálů. V boxech se vyplatí skladovat drobnosti, jako jsou různé šňůrky, háčky, kolíky na zahradu a podobně. Nebo také věci, které by se mohly neopatrnou manipulací rozlít nebo rozsypat. Boxy mohou být zcela uzavíratelné, nebo jen ve formě bedýnek – aby byly shora volně přístupné. Ono totiž vytahovat boxy neustále z regálu ven může být pro spousta lidí nepohodlné – a to vede k neudržování pořádku.

Nahoru