Free songs
Domů / Bydlení / Máte v postelích správně zvolené a stářím vyhovující matrace?
Máte v postelích správně zvolené a stářím vyhovující matrace?

Máte v postelích správně zvolené a stářím vyhovující matrace?

 

Bolest zad patří k nejčastějším potížím, které nás potkávají již v mladém věku. Pokud jste neprodělali úraz, nemáte vrozenou nebo získanou vadu či nemoc, je zpravidla za bolestí zad nedostatek různorodého pohybu zaměřeného na zpevnění zad, trupu a krku. K tomu se pak nabaluje i bolest hlavy a končetin. Přispět ke zdravým zádům může velkou měrou i vaše matrace. Přece jen, spíte na ní asi 6 – 10 hodin a měla by odpovídat vašim potřebám.

Matrace s ohledem na váhu, rozměry i oblíbenou tvrdost

Jakmile se vaše váha výrazně zvýší a dlouhodobě se drží, je důležité vyměnit starou matraci s nižší nosností za novou. Díky vysoké váze je matrace dříve proležená a neplní funkci, jak má. Pokud se více potíte, ať už vlivem nemoci, nebo to tak jednoduše máte, i tady je důležité vyměnit matraci častěji než za 5 – 8 let, jak se doporučuje. Pětiletý interval by měli volit ti, kteří ji více „zatěžují“, stávají se jim nehody, jsou alergici atd.

Češi jsou vynalézaví, a tak když si např. koupí novou postel, do které matrace úplně nepasuje a je menší, vyplňují mezeru textilem, zbytky molitanu, polystyrenu, čímkoli… Ani tady vám nebude matrace sloužit, jak má.

S ohledem matraci musíte měnit i k ní vhodný rošt. Bez lamelového roštu, který má být pod novou matrací, vám tato nebude sloužit, tak, jak sliboval výrobce.

Pokud uleháte na rozkládací pohovky a gauče, je dobré tak činit jen výjimečně. Tedy v případě, že nemáte model určený na každodenní spaní, v němž je zabudovaná klasická matrace.

Pokud spíte v posteli pro dvě osoby, je lepší, když má každý svou samostatnou matraci. Můžete si tak vybrat tvrdost, která je vám příjemná, jiný potah, jiné složení. Manželské postele dřevěné i jiné vybavíte kvalitními matracemi snadno a rychle. A to i v atypických rozměrech.

Podívejte se na sg-nabytek.cz a vyberte si matrace dle svého gusta.

Nahoru