Free songs
Domů / Ostatní / Jaro na zahradě? Pořiďte dětem pískoviště!
Jaro na zahradě? Pořiďte dětem pískoviště!

Jaro na zahradě? Pořiďte dětem pískoviště!

Pokud máte menší terasu nebo zahradu pak jsou nyní ty správné dny, kdy konečně po dlouhé zimě vyjdete ven a můžete zde trávit spoustu času. Kromě klasické jarní údržby, která v těchto dnech probíhá, je důležité myslet na odpočinek a zábavu. Oprášíte lavičky, křesílka, stolečky a vůbec celou pergolu a vše, co k ní patří. Co však děti?

Zábava pro všechny děti

Pokud máte trochu prostoru a malé děti určitě myslete na to, že jim pořídíte pískoviště. Pamatujete si z dob dětství, kolik zábavy jste si užily při stavění báboviček, hrabání mokrého písku a stavění hradu? Dopřejte toto všechno také svým dětem! Zabaví se na dlouhé hodiny a vy tak můžete v klidu odpočívat, grilovat nebo třeba vysázet na záhonku cokoliv potřebujete. Dnes už můžete vybírat, jaké pískoviště pro své ratolesti pořídíte.

Dobrou volbou jsou klasická plastová pískoviště, která jsou různě velká, a díky tomu můžete pořídit větší kousky, které jednoduše umísíte například do rohu vaší velké zahrady nebo menší kousky, které poslouží například v zahrádkářské kolonii, kde je omezený prostor nebo také na terase, kde také nemáte moc prostoru na vyskakování. Jste-li však zručnější, můžete postavit pískoviště svépomocí.

Materiály pro dětské pískoviště

Pokud jste až doteď váhali s výstavbou pískoviště, určitě ihned začněte! Děti milují výrobu čehokoliv, nadchne je, že se jim bábovička povede, že vydolují tunely, staví hrady a podobně. Dokážou si s ním dlouhou dobu hrát a ani k tomu často nepotřebují parťáka. Písek jim navíc zlepšuje jemnou motoriku, rozvíjí představivost. Děti si trénují svou zručnost, trpělivost a k tomu jsou venku na čerstvém vzduchu, kde je jim jistě mnohem lépe než doma u televize nebo počítače.

Nahoru