Free songs
Domů / Ostatní / Jaké výhody má svařované pletivo oproti tomu klasickému?
Jaké výhody má svařované pletivo oproti tomu klasickému?

Jaké výhody má svařované pletivo oproti tomu klasickému?

Klasické pletivo zná každý. Používá se na většině zahrad. Svařované pletivo je přitom výrazně odolnější a cenově dostupné. Jaké jsou jeho další výhody?

Máte připravené konzole na uchycení pletiva na zeď, ale stále jste se nerozhodli, po jakém typu sáhnete? Pokud se vám zdá klasické pletivo nudné nebo nezajímavé, sáhněte po svařované verzi. Není o moc dražší, přitom vám nabídne mnohem lepší vlastnosti.

Lepší než klasické pletivo

Není se čemu divit, že je pletivo stále nejpoužívanější formou oplocení. Konzole na pletivo, sloupky i samotné oplocení vás totiž nepřivede na mizinu. Navíc poskytuje dostatečně dobré vlastnosti. Můžete ho propojit třeba s živým plotem, nebo ho pořádně napnout a vytvořit z něj pevný val okolo vaší zahrady. V posledních letech ale jeho klasická obdoba dostává silnou konkurenci v podobě svařovaného pletiva.

Na první pohled se to sice nemusí zdát, oproti klasickému pletivu je ale to svařované výrazně pevnější. Může za to především jeho konstrukce, která se výrazně liší. Zatímco obyčejné pletivo využívá čtyřhranně propleteného drátu, svařované zase spoléhá na sváry v každém spoji. Díky tomu je samonosné, takže nebudete potřebovát žádné napínací dráty nebo ráčny. Stačí konzole k uchycení pletiva a je hotovo.

Vysoká odolnost

S pevností svařovaného pletiva souvisí i další výhody. Mezi ty můžeme zařadit i menší náročnost montáže. K ní totiž nepotřebujete tolik příslušenství. Takže výrazně ušetříte. Vynahradí vám to dokonce o něco vyšší cenu. Pokud by vám to ale nestačilo, věřte, že svařované pletivo poskytne vaší zahradě mnohem více zabezpečení než v u klasické varianty.

Bodové sváry zajistí, že přes plot nikdo nepronikne. Zabráníte tak útokům vašich čtyřnohých mazlíčků na kolemjdoucí, ale také narušení zvenčí. Se svařovaným pletivem si totiž neporadí ani velký pes. Nepokroutí ho, a už vůbec se mu ho nepodaří prorazit.

Nahoru