Free songs
Domů / Ostatní / Jaké typy bazénové chemie jsou nejběžnější?
Jaké typy bazénové chemie jsou nejběžnější?

Jaké typy bazénové chemie jsou nejběžnější?

Sezóna plná sluníčka a koupání sice skončila, o vodu v bazénu se ale pořád musíte starat. V tomto článku tedy zjistíte, jaké jsou možnosti.

Je to sice k nevíře, ale i v dnešní době existují lidé, kteří si myslí, že je bazénová chemie zbytečnost. Pokud mezi ně patříte i vy, máte dvě možnosti. Buďto váš bazén chemií ošetřovat nebudete a brzy zjistíte, že jste udělali chybu, nebo si přečtete tento článek. Ten vám totiž objasní výhody jednotlivých bazénových chemií.

Chlorová chemie

Chlór do bazénu je doslova klasikou v oblasti péče o kvalitu bazénové vody. Setkáte se s ním v bazénech, vířivkách i na veřejných místech. Do této skupiny spadají především přípravky na bázi aktivního chloru. Ty zaručují jasnou a průzračnou vodu, která bude dlouhodobě ošetřená. Dostupné jsou jak v podobě kapaliny, tak v tabletách.

Největší nevýhodou bazénové chemie je ale její agresivita. Někteří plavci tak mohou po plavání ve vodě ošetřené chlorem pociťovat suchost kůže i podráždění. V některých případech dochází až k pálení očí. Jedná se o běžný jev, kterému se nedá nijak zamezit. Naštěstí ovšem existují alternativy, díky nimž je možné těmto problémům zabránit.

Bezchlórová bazénová chemie

Mezi tyto alternativy patří bezchlórová bazénová chemie. Ta nedráždí ani pokožku, ale ani oči. Neměla by způsobovat suchost kůže a další problémy, se kterými se často setkáte právě u chloru. Jelikož je šetrná, můžou se v takto ošetřené vodě koupat i malé děti a alergici.

Velice oblíbená je především bezchlórová bazénová chemie na bázi aktivního kyslíku. Patří sem i přípravky, jejichž hlavním cílem je podpořit účinnost aktivního kyslíku. Díky nim bude voda v bazénu čistší a bezpečnější. Stejně jako u chlórové chemie, i aktivní kyslík pořídíte v tekuté podobě a v podobě tablet.

 

Nahoru