Free songs
Domů / Ostatní / Čištění okapů je důležité a nemělo by být opomíjeno
Čištění okapů je důležité a nemělo by být opomíjeno

Čištění okapů je důležité a nemělo by být opomíjeno

Čištění okapů patří mezi typické činnosti, které mnoho majitelů domů zanedbává. Pravidelná péče o okapy je však důležitá, jelikož zanesené okapy mohou poškodit fasádu domu či střešní římsy. Správně by

ištění okapů mělo být prováděno zhruba dvakrát do roka, a to na konci podzimu a na začátku jara. A jak co nejefektivněji vyčistit okapy?

Jak na čištění okapů? Na výběr máte 3 možnosti

V rámci čištění okapů lze využít hned několik možností:

  • Vlastnoruční čištění

Mezi nejlevnější způsob patří vlastnoruční čištění okapů. Přesto, že jde o nejlevnější způsob, tak je také zároveň nejpracnější. K čištění okapů budete potřebovat vhodný žebřík či štafle, kyblík a lopatku. Po vyčištění pak můžete vzít okap proudem vody. Ruční čištění je však vhodné jen u nízkých domů či budov. V případě vysokých domů se jedná o nevhodnou variantu. Je třeba také myslet na to, že jde o nebezpečnou činnost.

  • Čištění okapů pomocí robota

Další možností, jak vyčistit okapy svého domu či firmy, je robotické čištění. Čištění okapů pomocí robota je velice efektivní a kvalitní. Robot si navíc dokáže poradit s různými typy okapů. Ani ovládání robota není nikterak složité. Značnou nevýhodou tohoto typu čištění okapů je však cena, jelikož pořizovací cena robota nepatří mezi levné záležitosti.

  • Čištění okapů od profesionálů

Poslední možností, jak si lze zajistit kvalitní čištění okapů, je obrátit se na firmu. Zejména se jedná o firmy, mezi jejichž činnosti patří výškové práce. Kromě čištění okapů vám navíc může firma poskytnout také opravu okapů, nátěr okapů či nátěry fasád. Kromě toho se často také postarají i o odvoz nánosů z okapů. Využití najdou především u vysokých domů a budov. Navíc jde o cenově výhodnější řešení než robotické čištění okapů.

Rychlé čištění okapů za výhodnou cenu

Rádi byste pro čištění okapů svého domu či budovy využili služeb profesionální firmy, ale nevíte na koho se obrátit? V tom případě neváhejte využít služeb společnosti MT Hardy, která se postará o kvalitní a rychlé vyčištění okapů a okapových svodů za bezkonkurenční cenu. Objednávku můžete provést telefonicky, e-mailem či pomocí online formuláře. Více informací včetně ceníku najdete na jejích webových stránkách.

Nahoru