Zahrada technika Ostatní Čištění mřížky vašeho grilu může být problematické. Jak na to?

Čištění mřížky vašeho grilu může být problematické. Jak na to?

Na trhu existuje hned několik typů grilů. Každý se hodí pro trochu jiné prostředí nebo odpovídá trochu jiným požadavkům. Co však mají společné, je to, že je musíte čistit po každém použití. S ohledem na to, o jaký typ grilu se jedná, můžete použít trochu jinou techniku čištění. U všech grilů ale začněte vyčištěním tálu nebo mřížky. Na ní vždy zůstanou připečené zbytky masa.

Proč čistit po každém použití?

Pokud bychom nechali na mřížce připečené zbytky masa, je to samozřejmě velmi nehygienické. Některé části masa nemusí být přímo spálené na popel, a tak přilákají mnohé živočichy. Popřípadě se připečené kousky na mřížce mohou lepit na nové potraviny, které na gril položíte. Ovlivní jejich chuť, což je také důvod, proč i v průběhu jednoho grilování je třeba čistit mřížku – když například skončíte s grilováním steaků a pouštíte se do grilování ryb, mřížka by měla být vyčištěna.

Čištění mřížky

Ať už máte jakýkoli druh grilu, jedno mají společné: po každém grilování je zapotřebí vyčistit jejich mřížku nebo tál. K tomu se skvěle hodí kartáče s ocelovými štětinami. Nicméně ne všechny mřížky jsou vyrobeny ze stejného materiálu. Pokud máte litinovou nebo nerezovou mřížku, můžete na ní bez problémů použít kartáč s ocelovými štětinami, protože oba dva materiály jsou velmi odolné vůči poškrábání. Neplatí to ale pro mřížky vyrobené ze smaltu – po čase používání ocelového kartáče by mohlo dojít k jejich opotřebení a ke ztrátě přilnavosti. Na smaltové mřížky použijte kartáč s mosaznými štětinami.

Co použít k čištění?

Grily bychom měli čistit speciálními přípravky, které jsou k tomu určené. Pokud použijeme saponát na nádobí, nárazově je to také řešení. Odstraňují mastnotu, ale připečené zbytky musíte odstranit ručně. A to zvyšuje riziko poškození mřížky. Navíc časté odmašťování přípravkem na nádobí snižuje u mřížky odolnost proti korozi.

Related Post