Free songs
Domů / Ostatní / 5 tipů, jak ideálně zateplit dřevostavbu
5 tipů, jak ideálně zateplit dřevostavbu

5 tipů, jak ideálně zateplit dřevostavbu

Zateplení domu je velkým tématem pro každého majitele nemovitosti a ti zkušení již ví, že jedině správné zateplení zajistí pohodlný život v nemovitosti i příjemné prostředí pro žití. Jak tedy dřevostavbu zateplit správně – ať už napoprvé při stavbě, nebo i dodatečně? Čtěte dále!

Vsaďte na odborníky

Při plánování i realizaci zateplení dřevostavby je na místě přizvat si odbornou firmu. Pokud byste rádi zateplovali svépomocí, zvolte alespoň konzultaci s odborníky tak, abyste zvolili vhodné zateplení, jeho konstrukci a parametry na míru vaší stavby. Rozhodně nedávejte na rady sousedů nebo kamarádů, kteří zrovna zateplovali, a tak vám rádi poskytnou svá doporučení. Každá stavba je totiž specifická a vyžaduje specifické řešení.

Začněte shora

Při zateplování dřevostavby (ale i jiné stavby) dodatečně začněte vždy od střechy. Teprve potom řešte výměnu oken a jako poslední zateplení fasády.

Nepodceňte přípravy

Podklad pro realizaci zateplení musí být vždy soudržný, únosný, zbavený prachu i jiných nečistot, včetně mastnoty. V opačném případě hrozí snížení účinku nebo i životnosti izolace.

Vyberte si vhodné počasí

Proces zateplování by neměl probíhat při teplotách nižších než +5 °C, ale ani vyšších než 25 °C. V zimě ani horkých letních vedrech se tedy do zateplování nepouštějte. Stejně tak byste neměli zateplovat dům při silném větru, dešti, nebo intenzivním slunci.

Dodržujte procesy a parametry

Každý z kroků při realizaci zateplení má svá pravidla, která je nanejvýš důležité dodržet. Například tloušťka vhodné tepelněizolační vrstvy by měla vždy odpovídat stavbě, pro kterou je navrhována, s ohledem na hodnotu součinitele prostupu tepla. Stejně tak je potřebné dodržet způsob aplikace izolačního materiálu i lepidla, včetně doporučeného množství. Nezapomínejte přitom ani na detaily a dbejte na precizní provedení zateplení i okolo oken či dveří.

Nahoru