Free songs
Domů / Ostatní / 4 tipy, jak výrazně ušetřit na topení nejen v topné sezóně
4 tipy, jak výrazně ušetřit na topení nejen v topné sezóně

4 tipy, jak výrazně ušetřit na topení nejen v topné sezóně

Připravili jsme si pro vás tipy, které potěší šetřílky i investory. Ušetřete s pomocí jednoduchých vychytávek, díky nimž nebudete muset vynaložit takové náklady.

Za vytápění každá domácnost každoročně utratí spoustu peněz. Chcete vědět, jak ušetřit i několik tisíc? Pak právě pro vás je tento článek přímo určený. Čtěte dál a dozvíte se víc.

Ekvitermní regulace

Začneme něčím, co vás na samém počátku bude stát největší investici. Ekvitermní regulace je sice poměrně drahá, ale v dlouhodobém horizontu vám může ušetřit spoustu peněz. A to nejen během topné sezóny. Funguje totiž na principu výměny čerstvého, venkovního vzduchu, který míchá s tím odpadním, teplým. Ztráty jsou tak výrazně nižší než v případě klasického větrání, protože zbytečně nepřicházíte o teplo. Neustále ho totiž recyklujete.

Péče o radiátory

Nyní přeskočme k praktičtějším radám. První položkou na vašem seznamu by měla být péče o radiátory. A to nejen odvzdušňování, které vám výrazně usnadní automatický odvzdušňovací ventil. Očistěte je od prachu a nezakrývejte je nábytkem ani jinými ochrannými kryty. Nesušte na nich ani prádlo, protože tím zbytečně přicházíte o další teplo. Péči o trojcestný ventil a samotné potrubí přenechte čas od času topenáři.

Větrejte málo, ale intenzivně

Na větrání nezapomínejte ani v zimě, rozhodně to s ním ale nepřehánějte. Místo dlouhodobého větrání sáhněte po radikálním řešení – větrejte rychle a intenzivně. Nebojte se ani průvanu. Pokud byste totiž větrali delší doby, zdi by mohly ochladnout. To by znamenalo, že byste museli celou místnost vytopit prakticky od nuly.

Reflexní fólie

Jestliže vám nevadí trocha nevkusu, sáhněte po reflexní fólii. Obalte jí topné těleso a nechte ji odvést svoji práci. Reflexní fólie způsobí, že teplo nebude zbytečně unikat, ale bude se naopak vracet zpět do místnosti. Zabráníte tak tepelným ztrátám a ušetříte spoustu peněz.

Nahoru