Free songs
Domů / Jak pěstovat / Vlastní rajčata – jak je snadně vypěstovat?
Vlastní rajčata – jak je snadně vypěstovat?

Vlastní rajčata – jak je snadně vypěstovat?

Chcete na své zahrádce vypěstovat vlastní rajčata? Snažíte se dodržovat všechny pokyny, všechny tipy a rady od zkušených zahrádkářů? Ne vždycky se to vydaří tak, jak si přejete. Někdy stačí minimum, laický způsob, jak vypěstovat ovoce nebo zeleninu. Chcete pěstovat rajčata? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí mít ve své lednici pár rajčat, které nestihnete sníst. Přeci se nezkazí. Využít je můžete jinak, vypěstovat si vlastní domácí rajčata.

Jednoduše a bez problémů

Kousky nebo plátky rajčat nemusíte vyhazovat, můžete je proměnit v malé rostlinky, ze kterých si správnou péčí vypěstujete vlastní domácí rajčata. Je to jednodušší, než si myslíte, rychlé a bez velkých starostí, kde seženete semínka nebo sazeničky, zda vám rostlina vyroste a následně bude plodit sladká a šťavnatá rajčata. Vyzkoušejte tento postup a uvidíte, jak je to jednoduché!

Co vše k tomu potřebujete?

Nic zvláštního a speciálního. Pořiďte si větší květináče, do kterých budete na začátku rajčata sadit. Průměr by měl být minimálně třicet centimetrů. Důležitým krokem je správná a kvalitní zemina, tento krok nesmíte podcenit. Nejlepší je zvolit kvalitní zeminu určenou pro pěstování zeleniny. Následně potřebujete už jen rajčata, která nakrájíte na kolečka a máte základ hotový.

Rajčata nakrájejte na kolečka, která jsou přibližně 0,5 až 0,8 milimetrů silná. Ty následně vložte do květináče, do kterého dáte kvalitní zeminu. Rajčatová kolečka položte na kvalitní zeminu a poté zlehka překryjte další vrstvou zeminy. Nijak neutlačujte, kolečka rajčat by měla volně dýchat. Dva týdny od výsadby můžete vidět první výsledky, výhonky nových rostlinek. Až výhonky trošku povyrostou, zlehounka je protrhejte, aby rostlinky měly dostatek prostoru pro růst. Pravidelně zalévejte. Dopřejte rostlinkám hnojivo, směřujte je spíš na jih nebo západ. Pak už jen čekáte na úrodu.

Nahoru