Free songs
Domů / Inspirace / Samosběr jahod – místo, kde si sami nasbíráte jahod, kolik chcete! 2
Samosběr jahod – místo, kde si sami nasbíráte jahod, kolik chcete! 2

Samosběr jahod – místo, kde si sami nasbíráte jahod, kolik chcete! 2

Máte také rádi čerstvé jahody, ale když nemáte alespoň jeden záhonek nebo vůbec zahradu, musíte se spokojit s těmi z obchodů, popřípadě je kupujete na trzích. Je jasné, že zde si prodávající dost přidají, protože je to jejich obživa a vy tak můžete pořídit půlkila za slušně vysokou cenu. A když je kupujete pravidelně nebo dokonce chcete dělat džemy, marmelády nebo je zavařovat či mrazit, pak jich spotřebujete větší množství, což se v konečném důsledku prodraží. Řešením může být samosběr jahod. Jak to probíhá a hlavně, kde se na něj můžete vydat?

Jahod, kolik nasbíráte

Potřebujete pro své potřeby víc, než jednu misku jahod, kterou prodávají v obchodech za poměrně vysoké částky? Nebo chcete jednoduše přispět, vyzkoušet si tuto metodu a tak i něco ušetřit? Samosběry jsou v této oblasti skutečně skvělými pomocníky. Samosběry probíhají v rámci celé České republiky. Vždy sledujte stránky jednotlivého místa, informace jsou aktualizovány, někde se samosběr pozastavil a podobně.

V Praze můžete vyrazit na samosběr do míst zvaných Kunratické jahody – Václav Jakoubek a Kunratické jahody Václav Macháček. Středočeský kraj zase doporučuje Jahodárnu Sedlčánky, Jahodárnu Kouřim nebo Jahody Zdice u Berouna. Kraj jihočeský láká na Bavorovské jahody nebo si můžete jahody nasbírat například na Farmě u Miklasů. Plzeň a její kraj vám poskytne samosběr v Jahodárně Štěnovice nebo Jahodárně Letkov.

Kraj ústecký disponuje Sady Louny nebo Farmou Stebno. Královehradečáci si mohou nasbírat jahody v Ovocnářství Hlaváček nebo Jahodárně Čejkovice. Jihomoravský kraj zve do Jahody Šakvice u Hustopeče, Moravského Žižkova, Ovoce a zelenina Plch. Olomoucký kraj láká do Jahodárny Olomouc – Slavonín, Farma Měšťákovi a Moravskoslezský kraj zase na Farmu Lička.

Nahoru