Free songs
Domů / Ostatní / Pořiďte si kvalitní pracovní oděvy a ochranné pomůcky
Pořiďte si kvalitní pracovní oděvy a ochranné pomůcky

Pořiďte si kvalitní pracovní oděvy a ochranné pomůcky

Jsou věci, na kterých se šetřit nevyplatí, zejména na zdraví. Jedna věc je o zdraví pečovat, druhou věcí je zdraví chránit. Největší riziko pro zdraví je většinou v zaměstnání. Pokud zrovna nepracujete v teple kanceláře, ale na stavbě, v dílně či ve výrobě, zajisté existuje celá řada rizik, které ohrožují vaše zdraví. V některých případech se samotný zaměstnavatel stará o nákup ochranných pomůcek, někdy si je musíte zajistit sami.

Nákup ochranných pracovních pomůcek

Ochranných pracovních pomůcek existuje celá řada a jejich výběr závisí na činnosti, které se věnujete, respektive na rizicích, které vám při vaší práci hrozí. Nejlepším místem pro nákup takového sortimentu je specializovaný eshop wbs-safety.cz. Nabízí se vám zde velké množství moderních a kvalitních pracovních oděvů a ochranných pomůcek.

Základem jsou téměř u každé manuální práce pracovní rukavice, v nabídce najdete všechny typy pracovních rukavic, od kožených až po textilní nebo gumové. Ruce jsou při práci důležité a jejich ochranou předejdete nepříjemným zraněním. V mnoha případech se podceňuje ochrana smyslových orgánů, tedy zejména očí a uší. Pokud hrozí, že vám vlétne tříska nebo nějaká částečka do oka, vždy se vyplatí mít ochranné brýle, potřeba jsou také při práci s žíravinami a jinými chemikáliemi, které by mohly poškodit zrak.

Když jsou brýle nedostatečné, nabízí se vám i obličejové štíty. Co se týče ochrany sluchu, na tu by měl myslet každý, kdo pracuje v hlučném prostředí, základem jsou špunty do uší. Ty jsou však jen jednorázové a každému nejsou pohodlným řešením. Když pracujete s motorovou pilou, u hlučného stroje, s rozbrušovačkou nebo kdekoliv, kde je vysoká intenzita hluku, je vhodné zvážit mušlové chrániče. Ty zajistí dostatečnou ochranu sluchu a jejich nošení je pohodlné. V eshopu najdete také sortiment pro ochranu dechu, širokou nabídku pracovních oděvů, pracovní obuv a mnoho dalšího. Inspirujte se rozsáhlým sortimentem a postarejte se, aby pro vás vaše práce nebyla příliš velkým rizikem.

Nahoru