Free songs
Domů / Ostatní / Jaké otázky můžete čekat při pracovním pohovoru?
Jaké otázky můžete čekat při pracovním pohovoru?

Jaké otázky můžete čekat při pracovním pohovoru?

Vaše současná práce vás již nenaplňuje a tak jste se rozhodli, že je čas na změnu. Našli jste si odpovídající inzeráty a nabídky práce na pracovním portálu cz.jobimi.com. Rozeslali jste svůj životopis a motivační dopis a čekají vás pracovní pohovory. Každý je trochu jiný, ale některé otázky se objevují při všech stejné. Jaké dotazy tedy můžete čekat?

Co nám o sobě povíte?

Velmi častá a široká otázka na úvod. To, jakým směrem budete cílit odpověď, o vás hodně vypoví. Vzhledem k tomu, že jste na pracovním pohovoru, měla by vaše odpověď směřovat k vašim dosavadním pracovním zkušenostem, dovednostem a znalostem. Jaká byla vaše současná práce Plzeň. Také byste měli zmínit vlastnosti, které souvisejí s pracovní pozicí, o kterou jste projevili zájem. Jestliže jste absolventem školy a pracovní zkušenosti vám chybí, pak byste měli zmínit obor, který jste studovali, dosavadní praxe či stáže nebo projekty, jejichž jste byli součástí. Osobní život zmiňovat není potřeba, pouze v případě, že by se týkal pozice, o kterou máte zájem.

Proč máte zájem pracovat v naší společnosti?

V této odpovědi byste se měli zaměřit na důvody či aspekty, pro které vás nabídka zaujala. Předem byste si měli zjistit všechny dostupné informace o společnosti, kam posíláte svůj životopis i o nabízené pozici. Můžete si připravit dotazy na konkrétní náplň práce, která s danou pozicí souvisí. Také můžete pokládat dotazy související se společností – způsoby komunikace, možnosti vzdělávání, hodnocení, benefity.

Vaše představa o mzdě

Každá práce Most je hodnocena finančně. Otázku související se mzdou by měl položit zaměstnavatel. Neměli byste uvádět příliš velký finanční rozptyl. Předem si zjistěte, v jakých částkách se pohybuje výše platu na obdobných pozicích. Uvádějte realistické částky. Jednou zmíněnou částku již neměňte.

Nahoru