Jak zazimovat pergolu? Záleží především na materiálu

Chcete, aby vám vaše pergola dlouho vydržela? Pak je potřeba, abyste se o ni náležitě starali. A to především před zimou, kde jí bude hrozit největší nebezpečí.

Hliníková pergola je takřka bezúdržbová. Pokud ale chcete, aby vám dlouho a dobře sloužila, pak byste se o ni měli starat. V následujících řádcích vám proto přinášíme stručný návod, jak ji připravit na zimu.

Jednoduchá údržba

Hliníkové pergoly jsou často vyrobeny i z jiných materiálů. Konstrukce je sice z hliníku, ale zbytek může být doplněn o další materiály. Populární je především kombinace se dřevem nebo plastem. Každý materiál má přitom naprosto odlišné vlastnosti. Proto byste nejen před zimou měli celé pergole věnovat alespoň několik desítek minut svého času.

Jak už asi víte, nejvíce práce bude čekat na majítele dřevěných teras. Dřevo totiž samo o sobě snadno podléhá chorobám nebo plísním, proto je potřeba se o něj dobře starat. Před zimou obnovte veškeré impregnace a promoření. Právě tyto přípravky totiž zabrání tomu, aby dřevo během zimy podlehlo houbám nebo začalo hnít.

Čas na změnu?

Výrazně jednodušší údržbu budou mít majitelé dřevoplastová pergoly. Tyto pergoly totiž stačí pouze omést nebo otřít suchým hadříkem. Poté materiál omyjte vodou a setřete do sucha. To samé platí i pro betonové nebo kamenné pergoly. V posledních dvou jmenovaných případech si ale bohatě vystačíte pouze s vodou a hadicí, případně se slabším vysokotlakým čističem.

Pokud ale žádnou pergolu nemáte, možná nastal čas si nějakou postavit. Podívejte se na nabídku společnosti Pergotec a vyberte si takovou pergolu, která se vám bude líbit. Jakmile si některou vyberete, firma za vámi pošle zkušené odborníky, kteří následně navrhnout řešení a poté samotnou pergolu postaví. Vy si tak během několika týdnů budete moct užívat krásy vaší nové pergoly nebo zastřešené terasy.