Free songs
Domů / Ostatní / Jak se odlišit od sousedů? Pořiďte si unikátní plot
Jak se odlišit od sousedů? Pořiďte si unikátní plot

Jak se odlišit od sousedů? Pořiďte si unikátní plot

Možná to tak na první pohled nevypadá, ale i samotný plot může udělat obrovský rozdíl ve vzhledu vašeho exteriéru. Jeho výběru tak věnujte dostatek času.

Chcete se odlišit? Výroba plotů vám s tím může pomoct. I bez plotů vyrobených na zakázku ale můžete váš pozemek oplotit kvalitním a krásným plotem, který vám budou všichni závidět. V tomto článku vám tedy přinášíme nápady na zajímavé brány a ploty, které vzhled vašeho interiéru posunou na zcela novou úroveň.

Kombinace kamene a dalších materiálů

Velice oblíbená je především kombinace kamene a dalších materiálů. Z kamene můžete vytvořit zajímavý základ, který následně doplníte například o kovaný plot a bránu. Kámen jde ale také velice dobře kombinovat například s dřevoplastem nebo samotným dřevem. U dřeva si ale dávejte pozor na jeho specifické vlastnosti.

Jestliže po něm sáhnete, připravte se na to, že jej budete muset pravidelně udržovat. Dřevo je přece jen přírodní materiál, který bez vhodné povrchové úpravy začne hnít nebo prorůstat mechem a houbami. A to určitě nechcete. Proto jej pravidelně promořujte vhodnými prostředky a natírejte kvalitní impregnací. Samozřejmě není od věci čas od času obnovit i samotnou povrchovou úpravu v podobě barvy nebo laku. Dřevěný plot vám pak vydží mnohem delší dobu.

Vsaďte na kov nebo dřevo

Jestliže se vám nechce materiály kombinovat, pak můžete sáhnout například po samotném kovovém plotu. Brány a ploty vyrobené pouze z kovů stále mohou být velice originální. A to především díky jejich dokonalé tvárnosti, které umožňují vytvořit jakékoliv tvary vás napadnou. Spojte to s vhodnou povrchovou úpravou a máte skvělý plot, který vám budou všichni v okolí dozajista závidět.

Vsadit můžete i na samotné dřevo nebo dřevoplast. Mějte ale na paměti, že s těmito materiály příliš parády nenaděláte. Většinou pořídíte generické ploty, které zapadnou do místní zástavby a vy s nimi nijak nevyniknete. Pokud vám to ale nevadí, směle do toho. I tyto materiály vám totiž nabídnou skvělé vlastnosti, které rozhodně nejsou k zahození.

Nahoru