Free songs
Domů / Péče o zahradu / Jak na krtky?
Jak na krtky?

Jak na krtky?

Krtek. Na zahradě velmi nevítaným hostem, kterého se snažíte všemožně zbavit. Děti krtky milují, vždyť je přeci tak moc roztomilý. Ano, ti kreslení většinou roztomilí bývají. Ti nerozrývají vaší zahradu, nekazí vám práci. Na své zahradě ho nehodláte hostit, chcete se ho co možná nejrychleji a ideálně napořád zbavit.

Pozor na likvidaci

Na začátek je jistě velmi dobré říci, že krtek je chráněný. Proto jeho zabitím porušujete zákon. Je tedy naprosto nevhodné kupovat různé prostředky, které slibují likvidaci krtka. Existují však jiné způsoby, jak ho ze své zahrady odstranit. Nejlepší metodou je krtka z pozemku vyhnat a ještě lepší už jej na zahradu nebo svůj pozemek nepustit.

Speciální hnojivo

Jedním ze způsobů, jak bojovat s krtky je speciální hnojivo. V něm najdete silné aromatické složky, které mají na krtky odpuzující vliv. Toto hnojivo aplikujte po celé délce své zahrady nebo pozemku. Jakmile začne hnojivo působit, krtek jej ucítí. Vaše zahrada tak pro něj už nebude vítaným místem a půjde o pozemek dál.

Zvukové rušičky

Velmi častou volbou jsou také rušičky. Ty vydávají zvuky, které jsou pro krtky nepříjemné. Krtek nemá obecně rád hluk, takže rušička, která vyluzuje v pravidelných intervalech tóny, je pro krtka nepříjemná. Někdy však může zvuk vadit i lidem. Navíc si krtek po čase může na zvuk zvyknout a tak se pořízení rušičky mine účinkem.

Babské rady

Existuje také několik babských rad, jak se zbavit krtků. Nakolik jsou pravdivé, musíte posoudit sami. Na odstranění krtka se často používá také citron, nedopalky z cigaret, které nastrkáte do děr, tvarůžky, které jim dáte do jejich nory nebo můžete sáhnout po česneku, jehož stroužky nařízněte a vložte do nory. Jak moc jsou účinné, to posuďte sami.

Nahoru